Her kalles Facebook for en gapestokk. Men en gapestokk, det er et instrument, laget av tre, (eller et annet materiale), som liksom får en person, til å bli stående, med rumpa i været, (hvis man plasseres i det). Hvis man skal være sleivkjefta, så kan man kanskje heller kalle Datatilsynet for et supperåd. (Ihvertfall etter at de begynte med sin 'Slettmeg'-avdeling, som bare består av noen usakelige 'bestemødre', har jeg inntrykk av). Det er også noe som heter ytringsfrihet og 'freedom of expression'. Hvis Facebook er en 'gapestokk', så hvorfor er ikke tjenesten stengt ned, av en eller annen myndighet, da?
Overhørte på Rimi Bjørndal, (jeg jobbet som butikksjef/leder i ti år, i mange forskjellige butikker), i 2003, at jeg var forfulgt av 'mafian', mm.
Har etter dette ikke fått rettighetene mine, i mange saker.
Blogger derfor om problemer med å få rettigheter, mm.
Mine memoarer, (Min Bok 1-10), kan også finnes på johncons-blogg, (se: 'Etiketter').
Jeg blogger også om slektsforskning, (etter at min danskfødte mormor, som var etter adelige/kongelige, døde i 2009).
Har også vært såvidt innom Høyre/Unge Høyre, i sin tid.
Har også studert informasjonsbehandling/IT/Computing, (på NHI, HiO IU og University of Sunderland).
Har også bakgrunn fra handel og kontor, (grunnkurs, økonomi med markedsføring og data).
Er/var også i Heimevernet, (etter at jeg ble overført dit, etter førstegangstjeneste i infanteriet, (og en rep-øvelse i mob-hæren), i forbindelse med omorganiseringer, i Forsvaret, etter den kalde krigen).
Blir også utsatt for mye nettmobbing, mm.
johncons-blogg, (og mine memoarer og nettbutikk), er kjent fra TV-programmet Tweet4Tweet, i 2012, (selv om jeg måtte klage, for programmet var veldig useriøst/nedlatende, mm.).